mieszkaniowi
0
Jesteś zalogowany jako: Adam Kowalski
PL EN
Wróć

Tumsky Residence – w szacunku do natury

03.12.2020

*Świąteczna Oferta Mieszkań i Domów* W samym sercu Poznania, na jedynej rzecznej wyspie Ostrowa Tumskiego, powstaje inwestycja premium – Tumsky Residence. To wyjątkowe miejsce, budowane ekologicznie i w szacunku do natury.

Tumsky Residence to naturalne materiały budowlane i wykończeniowe, o podwyższonych parametrach cieplnych i akustycznych, technologie pozwalające oszczędzać energię, a także wiele nowoczesnych rozwiązań pro-ekologicznych. To zdrowe środowisko życia, zielony łańcuch dostaw, mniejszy ślad węglowy, filozofia less-waste w biurze i na budowie. Zwolenników ekologicznego stylu życia ucieszy możliwość ładowania samochodów elektrycznych w hali pod budynkiem. Amatorzy przejażdżek rowerowych będą usatysfakcjonowani dostępnością wygodnych stojaków rowerowych wewnątrz i na zewnątrz budynku.

Niewątpliwym atutem mieszkań są piękne drewniane okna, trzyszybowe, dwukomorowe, o dużych przeszkleniach od podłogi do sufitu, wpuszczające mnóstwo naturalnego światła. Okna Energo oraz Passive charakteryzują się współczynnikiem U=0,5-0,6 W/(m2K). Średni współczynnik przenikania ciepła dla całego zestawu okiennego wynosi U 0,79 W/(m2K), i jest o 28 proc. lepszy od wymaganego. Dodatkowo stosowany jest tzw. ciepły montaż, składający się z taśmy paroprzepuszczalnej, taśmy paroszczelnej i izolatora termicznego, co zapewnia o 75 proc. lepszą szczelność, przy czym okno niejako „oddycha”. Cały profil okienny jest więc energooszczędny, co w przyszłości przełoży się na realne oszczędności w portfelu mieszkańców inwestycji. Okna są częścią loggii w stylu nadmorskim, które doskonale wpisują się w klimat rzeki, zapewniając relaks po dniu pełnym wrażeń.

Kolejnym atutem mieszkań na Tumsky Residence jest ekologiczny dach mansardowy, składający się z elementów drewnianych oraz systemu VestaEco, zwieńczony ceramiczną dachówką karpiówką. Naturalnym surowcem do produkcji płyt VestaEco są włókna lignocelulozowe z powszechnie dostępnych roślin zbóż jednorocznych, takich jak pszenica czy żyto. W swojej strukturze są bardzo podobne do włókien drzewnych, a dodatek naturalnej celulozy, pochodzącej z recyklingu, pozwala wzmocnić wiązania między nimi. To rozwiązanie chroni lasy i otaczającą przyrodę. Dodatkowo proces produkcji płyt, dzięki opatentowanej technologii DefibraTech, wymaga stosunkowo niewielkiego nakładu energii, co pozytywnie wpływa na poziom emisji CO2.

Współczynnik przenikania ciepła dla całej przegrody dachu wynosi U=0,15, co oznacza lepszą izolację cieplną i bilans energetyczny budynku oraz mniejsze koszty ogrzewania. Dach jest więc energooszczędny, posiada także doskonałe parametry termiczne i akustyczne.

Płyty VestaEco, dzięki budowie z włóknien lignocelulozowych są materiałem otwartym dyfuzyjnie, który w naturalny sposób oddaje na zewnątrz nadmiar wilgoci. Paroprzepuszczalność  włókien zapewnia, że pomieszczenia są suche, łatwiej je ogrzać, a przede wszystkim zapobiega rozwojowi grzybów i bakterii, będących przyczyną wielu chorób i alergii. Nowoczesne rozwiązania na Tumsky Residence to nie tylko niższe koszty eksploatacji, ale przede wszystkim zdrowsze środowisko życia oraz duża świadomość ekologiczna i bardziej zrównoważony rozwój.

Zaawansowanie inwestycji Tumsky Residence na 30.11 wynosi  81 proc. Ukończony został stan surowy budynku, zamontowano krokwie dachu, zawieszono wiechę – wieniec z naturalnych roślin. Obecnie realizowany jest dach w technologii energooszczędnej – płyty VestaEco. Trwa także montaż drewnianych okien na poszczególnych piętrach. Przewidywany termin oddania mieszkań do użytkowania przypada na III kwartał 2020.

Wyjątkowe miejsce, komfortowe mieszkania, ekologiczne rozwiązania. Tumsky Residence to inwestycja, która powstaje w szacunku do historii i środowiska naturalnego, – czego chcieć więcej?

Zainteresowany mieszkaniem na Tumsky Residence? Zadzwoń! 790 860 740, 790 550 670 lub napisz na: biuro@dom-eko.com.pl

Aktualna lista dostępnych mieszkań, wraz z rzutami 2D, 3D oraz spacerami wirtualnymi na: https://www.dom-eko.com.pl/ Tutaj również postępy z budowy oraz najnowsze zdjęcia.

Folder oraz film o inwestycji można pobrać ze strony: https://www.tumsky.pl/


Komentarze (0) Komentujesz jako - [zmień]

aby dodać komentarz, wpisz swój adres e-mail

WPROWADŹ SWOJE DANE, ABY DODAĆ KOMENTARZ

lub

Brak komentarzy. Twój może być pierwszy.

Zobacz wcześniejsze komentarze

Wróć