mieszkaniowi
0
Jesteś zalogowany jako: Adam Kowalski
PL EN
Wróć

Na Grunwaldzie powstanie budynek wielorodzinny z panelami fotowoltaicznymi na dachu!

27.11.2020

*Świąteczna Oferta Mieszkań i Domów* „Smoluchowskiego 3” etap II to najnowsza inwestycja dewelopera Konimpex-Invest, który jako jeden z pierwszych deweloperów w Poznaniu zastosuje fotowoltaikę.

Panele fotowoltaiczne zaczęły się w ostatnim czasie pojawiać na dachach domów jednorodzinnych, biurowców, zakładów produkcyjnych, centrów handlowych czy obiektów logistycznych, jednak inwestycja deweloperska z fotowoltaiką to zupełnie nowy trend!

Jakie korzyści będą dla mieszkańców „Smoluchowskiego 3” etap II z zastosowania fotowoltaiki?

Idea montażu przez dewelopera paneli fotowoltaicznych to obniżenie  kosztów oświetlenia w częściach wspólnych budynku. Zostaną zastosowane wysokiej klasy panele, tego rodzaju instalacje przynoszą konkretne oszczędności. Jest to szczególnie istotne teraz, kiedy ceny energii elektrycznej rosną i wszystko wskazuje na to, że w przyszłości będą stanowiły coraz poważniejszą pozycję w kosztach eksploatacji budynku. Na dachu zostanie zamontowanych łącznie 148  paneli monokrystalicznych, o mocy 315 Wp każdy (tzw. watopiki określają  wydajność paneli w ustandaryzowanych warunkach testowych). Łączna moc instalacji fotowoltaicznej wynosi 46,62  kWpMoc paneli została tak dobrana, aby bilansowała ilość energii elektrycznej zasilającej oświetlenie w częściach wspólnych, czyli np. w korytarzach czy w podziemnej hali garażowej. To, jak w dłuższym okresie wypadnie bilans zużycia energii w tym zakresie, zależy od warunków atmosferycznych oraz cen energii sieciowej. Zastosujemy wysokiej jakości panele fotowoltaiczne, zapewniające efektywność na bardzo dobrym poziomie – mówi Agata Krzesińska z firmy Konimpex-Invest, która już realizuje inwestycję.

Na Grunwaldzie powstanie budynek wielorodzinny z panelami fotowoltaicznymi na dachu!  - fasada

Ekologicznie z myślą o środowisku!

Warto podkreślić, że instalacja fotowoltaiczna działa wyłącznie w oparciu o odnawialne źródło energii, czyli promieniowanie słoneczne. Wytwarzanie energii elektrycznej ze światła słonecznego nie wpływa negatywnie na zdrowie ludzi i zwierząt. Tak powstająca energia elektryczna jest w pełni ekologiczna, nie powoduje emisji gazów cieplarnianych i pyłów.

Gdzie dokładnie powstanie jedna z pierwszych inwestycji deweloperskich z tego rodzaju instalacją fotowoltaiczną?

Dwuetapowe osiedle powstanie przy ul. Smoluchowskiego 3 i będzie położone w odległości krótkiego spaceru od Lasku Marcelińskiego. Grunwald to dzielnica chętnie zamieszkiwana przez poznaniaków, uznana za „zielone płuca Poznania”. Budynek stylem architektonicznym będzie spójną kontynuacją etapu I. Projekt budynku wykonało uznane, warszawskie studio architektoniczne ARCHICO.W II etapie zostaną zamontowane panele fotowoltaiczne, powstanie tu 88 mieszkań. W budynku będzie się znajdowała podziemna hala garażowa, komórki lokatorskie i zewnętrzne stojaki rowerowe. Inwestycja już jest w sprzedaży, więcej szczegółów na www.smoluchowskiego3.pl


Komentarze (0) Komentujesz jako - [zmień]

aby dodać komentarz, wpisz swój adres e-mail

WPROWADŹ SWOJE DANE, ABY DODAĆ KOMENTARZ

lub

Brak komentarzy. Twój może być pierwszy.

Zobacz wcześniejsze komentarze

Wróć