mieszkaniowi
0
Jesteś zalogowany jako: Adam Kowalski
PL EN
Wróć

Miło mieszkać w miejskiej enklawie

30.11.2020

Znajome i życzliwe sąsiedztwo, wspólne spędzanie wolnego czasu, możliwość załatwienia w pobliżu domu bieżących spraw, a do tego zieleń, wyjątkowa architektura i kameralna zabudowa – to główne cechy osiedla Małe Wilczyce

W ciągu ostatnich kilkunastu lat miejska rzeczywistość bardzo się zmieniła. Coraz więcej osób czuje się przytoczona wielkimi blokowiskami, w których czuje się anonimowo. Tymczasem człowiek jest istotą społeczną, co zauważyli również deweloperzy. Dzięki temu, zamiast betonowych pustyń pojawiają się kameralne osiedla w zabudowie szeregowej, w których przestrzeń kształtowana jest tak, aby była przyjazna człowiekowi i pobudzała do budowania relacji. Z jednej strony natura, a z drugiej bliskość miasta wpływają niezwykle pozytywnie na jakość życia ludzi żyjących w takim miejscu.

 – Nasze osiedle to przede wszystkim odpowiedź na zmieniające się potrzeby wrocławian – mówi Sylwia Wołpiuk, koordynator ds. sprzedaży osiedla Małe Wilczyce. – Dużo pracują, bardzo często zdalnie w miejscu zamieszkania, potrzebują więc funkcjonalnej przestrzeni, która zapewni im komfort pracy jak i odpoczynku.

Ważnym założeniem osiedla Małe Wilczyce jest tworzenie wzajemnych relacji pomiędzy ludźmi, świadomość, że każdy mieszkaniec ma wpływ nie tylko na swoje mieszkanie, ale i na całą otaczającą go przestrzeń.

W skład osiedla wchodzą domy i mieszkania w zabudowie szeregowej, zlokalizowane na północnych przedmieściach Wrocławia. Ich budowa rozpoczęła się w 2009 roku. Właśnie powstaje 7 z 10 etapów inwestycji. Zakończenie całego przedsięwzięcia przewidziane jest na 2025 rok.

Społeczność Małych Wilczyc stale się rozrasta i jeszcze w tym roku liczyć będzie ponad 320 rodzin – mówi Sylwia Wołpiuk. – Sprzyja temu wyjątkowa lokalizacja osiedla, położenie na granicy z Wrocławiem, co zapewnia m.in. możliwość korzystania z komunikacji miejskiej. Istotne jest również to, że w odległości dwóch kilometrów mieszczą się szkoły podstawowe i gimnazjalne, przychodnie lekarskie, apteki i liczne sklepy. Dzięki temu, aby załatwić najważniejsze sprawy wcale nie trzeba jechać do centrum miasta. Osiedle przyciąga także swoją niepowtarzalną atmosferą. Tutaj wszyscy się znają i ze sobą witają, dzieci spędzają bezpiecznie czas, a przyroda zachęca do aktywnego wypoczynku.

Domy w zabudowie szeregowej cechują się stosunkowo niewielkim metrażem, który wpływa na dużą ekonomiczność lokalu. Posiadają też wiele wygodnych i funkcjonalnych rozwiązań, poprawiających komfort życia. Położone są miedzy innymi wzdłuż osiedlowego parku, na który będzie się rozpościerał widok z okien. Z kolei funkcjonalne mieszkania w modułach szeregowych mają zapewniony przestronny ogród na parterze i duży taras na pierwszym piętrze. Zachęca to do spokojnego relaksu na świeżym powietrzu. 

W Małych Wilczycach spotykają się wszystkie zalety miasta i wsi. Nowoczesne rozwiązania urbanistyczne oraz transportowe, dostęp do szerokiego sektora usług, kultury, oświaty i opieki zdrowotnej – wszystko to sprawia, że żyje się tu bardzo komfortowo. Takie osiedle z pewnością zachęca również do otwartości w kontaktach międzyludzkich, co w dzisiejszych czasach jest ogromną wartością.


Komentarze (0) Komentujesz jako - [zmień]

aby dodać komentarz, wpisz swój adres e-mail

WPROWADŹ SWOJE DANE, ABY DODAĆ KOMENTARZ

lub

Brak komentarzy. Twój może być pierwszy.

Zobacz wcześniejsze komentarze

Wróć