mieszkaniowi
0
Jesteś zalogowany jako: Adam Kowalski
PL EN
Wróć

Rolety zewnętrzne zyskują na popularności

09.08.2019

Szukacie rozwiązań na poprawę izolacji termicznej i akustycznej w swoim mieszkaniu lub domu. Dobrym rozwiązaniem mogą okazać się zewnętrzne rolety, które cieszą się coraz większym zainteresowaniem klientów

O roletach zewnętrznych większość z nas myśli jedynie w kontekście zwiększenia bezpieczeństwa i ochrony przed potencjalnymi złodziejami. Zgadza się – połączenie rolet zewnętrznych z systemami alarmowymi znacznie podnosi bezpieczeństwo, stanowiąc dodatkowe zabezpieczenie utrudniające włamanie. Rolety mają jednak znacznie szersze zastosowanie, a różne możliwości ich montażu sprawiają, że stają się coraz bardziej popularne.

Ochrona termiczna

Rolety pełnią wiele bardzo ważnych funkcji. Istotna jest izolacja termiczna, która znacznie podnosi komfort życia mieszkańców lokalu z roletami. Dzięki montażowi i zastosowaniu rolet zimą zmniejszają się koszty ogrzewania, ponieważ budynek ma dodatkową osłonę i jest cieplej. Wg danych Drutexu, wiodącego producenta stolarki okiennej w Europie, współczynnik przenikania ciepła okna bez rolety wynosi 0,99, natomiast parametr Uw tego samego okna z roletą opuszczoną wynosi 0,75.

Rozwiązanie dla alergików

Z kolei latem dzięki zaciemnieniu w pomieszczeniach w trakcie upałów utrzymuje się komfortowa temperatura. To efekt tego, że w odróżnieniu od wewnętrznych rolet bądź zasłon, rolety zewnętrzne wykonane z odpowiednich materiałów izolacyjnych nie przepuszczają ciepła. W przypadku zastosowania w pomieszczeniu klimatyzacji obniżeniu ulega zużycie energii elektrycznej. Rolety są też doskonałym rozwiązaniem dla osób, które nie mogą np. ze względów zdrowotnych przebywać w pomieszczeniach klimatyzowanych.

Zabezpieczenie przed hałasem

Coraz częściej klienci decydują się na zakup rolet zewnętrznych również ze względu na potrzebę zachowania prywatności i wyciszenie. Zastosowanie rolet istotnie zwiększa izolację akustyczną oddzielając od hałasów dobiegających z zewnątrz. Według danych Drutexu dzięki zamontowaniu rolet zewnętrznych na standardowych oknach PCV można wyciszyć pomieszczenie nawet o 4-5 dB. Większość rolet zewnętrznych posiada także możliwość zamontowania moskitiery, zapewniając dzięki temu doskonałą i bardzo skuteczną ochronę przed owadami.

 


Komentarze (0) Komentujesz jako - [zmień]

aby dodać komentarz, wpisz swój adres e-mail

WPROWADŹ SWOJE DANE, ABY DODAĆ KOMENTARZ

lub

Brak komentarzy. Twój może być pierwszy.

Zobacz wcześniejsze komentarze

Wróć