mieszkaniowi
0
Jesteś zalogowany jako: Adam Kowalski
PL EN
Wróć

Jesienny sezon targowy uważamy za otwarty!

29.09.2020

W ramach inauguracji sezonu targowego firma Nowy Adres S.A. zorganizowała w ubiegły weekend aż trzy edycje Targów Mieszkań i Domów: w Poznaniu (w hali nr 3 Międzynarodowych Targów Poznańskich), w Gdańsku (hala AmberExpo) i Krakowie (obiekt EXPO Kraków). I choć każda z tych imprez poświęcona była innemu rynkowi lokalnemu, a ich programy się różniły, wydarzenia te miały jedną wspólną cechę – tłumy odwiedzających, którzy wybrali się na targi mimo uzasadnionych obaw o swoje zdrowie.

Wystawiający się na poznańskich Targach Mieszkań i Domów deweloperzy byli bardzo zadowoleni z frekwencji. W rozmowach z wystawcami wyraźnie dało się odczuć pozytywne zaskoczenie liczbą zwiedzających, niekiedy graniczące wręcz z szokiem – mówi Bartosz Zeidler, prezes zarządu firmy Nowy Adres. – Deweloperzy podkreślali również, że poznaniacy, którzy w zeszły weekend odwiedzili targi, byli dobrze obeznani w ich ofercie, konkretni w negocjacjach i zdecydowani na zakup. Podpisane na stoiskach umowy rezerwacji mieszkania nie należały do rzadkości – dodaje Bartosz Zeidler.

Jego opinię podziela Andrzej Łuczyszyn, dyrektor generalny Nowego Adresu, który zarządzał imprezą w Krakowie. – Po kilku nieudanych konkurencyjnych imprezach, wysoka frekwencja na Targach Mieszkań i Domów zaskoczyła niemal wszystkich wystawców i jest dla nas najlepszym dowodem, że Polacy chcą kupować mieszkania na targach i negocjować z deweloperami twarzą w twarz, o ile oczywiście zapewni im się odpowiednie środki bezpieczeństwa. W ubiegły weekend w EXPO Kraków nie brakowało kupujących na własny użytek, jak i w celach inwestycyjnych.  Dzięki zastosowanym przez nas środkom i procedurom mogli się czuć bezpieczniej niż na przykład w centrum handlowym – podsumowuje Andrzej Łuczyszyn.

W celu zapewnienia jak największego komfortu zarówno zwiedzających, jak i wystawców, organizator przygotował m.in. bramki termowizyjne, mierzące temperaturę ciała wszystkim wchodzącym na teren imprezy, specjalne maseczkomaty i dozowniki z płynem dezynfekującym przy wszystkich ciągach komunikacyjnych oraz poszerzone alejki, które pozwoliły uniknąć tłoku i ścisku. Odwiedzający chwalili zwłaszcza to ostanie rozwiązanie – w połączeniu z większą liczbą handlowców na stoiskach pozwoliło ono na sprawniejszą obsługę w bardziej komfortowych warunkach.  

Jesienny sezon targowy uważamy za otwarty! - ludzie

Wszystkim naszym wystawcom, sponsorom i partnerom dziękujemy gorąco za okazane zaufanie – powiedział Grzegorz Zieliński, dyrektor działu targów w firmie Nowy Adres, który w sobotę i niedzielę nadzorował organizację edycji gdańskiej. – Myślę, że udało nam się przekonać zarówno zwiedzających, jak i deweloperów, że dzięki profesjonalnej organizacji targi w formule business-to-consumer w dobie pandemii różnią się od tych wcześniejszych tylko niewielkimi detalami, a udział w nich jest wolny od jakichkolwiek uciążliwości.

Ale Targi Mieszkań i Domów to nie tylko stoiska wystawców. To również bogaty program bezpłatnych wykładów i seminariów, podczas których rynkowi eksperci dzielą się z uczestnikami wiedzą z zakresu prawa i finansów, niezbędną do sfinalizowania zakupu nieruchomości mieszkaniowej. Podobnie jak podczas poprzednich edycji, także i w ten weekend spotkania te cieszyły się ogromną popularnością. W Poznaniu kolejki ustawiały się także do wzięcia udziału w wirtualnych spacerach po wybranych wielkopolskich inwestycjach. Dzięki firmie 3DEstate można było się dokładnie przekonać, jak będą finalnie wyglądać budynki, będące dopiero we wczesnych  stadiach realizacji. Warto podkreślić również fakt, że w cenie biletu na Targi Mieszkań i Domów odwiedzający otrzymują także prawo wstępu na inne imprezy, odbywające się w tym samym czasie i miejscu, jak Targi Budownictwa i Aranżacji Mieszkanie Dom Ogród w EXPO Kraków, czy Jesienny targ Ogrodniczy oraz Targ Żywności Regionalnej i Ekologicznej w poznańskim MTP.

Podobnie będzie podczas następnej edycji wielkopolskich Targów Mieszkań i Domów, która odbędzie się 5-6 grudnia równolegle z Cavaliadą, międzynarodowymi zawodami jeździeckimi w skokach przez przeszkody. Zapraszamy również na najbliższe edycje Targów Mieszkań i Domów w Warszawie (9-10 października, EXPO XXI) oraz Wrocławiu (17-18 października, Hala Stulecia). Do zobaczenia!


Komentarze (0) Komentujesz jako - [zmień]

aby dodać komentarz, wpisz swój adres e-mail

WPROWADŹ SWOJE DANE, ABY DODAĆ KOMENTARZ

lub

Brak komentarzy. Twój może być pierwszy.

Zobacz wcześniejsze komentarze

Wróć