mieszkaniowi
0
Jesteś zalogowany jako: Adam Kowalski
PL EN
Wróć

Biokominek w łazience – hit wnętrzarski w Twoim domu

07.12.2018

Nie każdy może pozwolić sobie na tradycyjny kominek w swoim domu. Są to zwłaszcza posiadacze mieszkań w blokach, czyli lokali, które nie mają dostępu do przewodów kominowych. Nie oznacza to jednak, że całkowicie muszą oni rezygnować z zainstalowania takiego źródła ciepła. Rozwiązaniem jest biokominek. Co warto o nim wiedzieć? I dlaczego doskonale sprawdzi się w łazience?

Biokominek – czyli co?

Chodzi tutaj o nowoczesny rodzaj kominka, w którym nie pali się drewnem, ale biopaliwem, substancją na bazie alkoholu etylowego. Przedrostek „bio” nie jest tutaj przypadkowy. A to dlatego, że kominek nie emituje szkodliwych dla zdrowia substancji, nie powoduje też powstawania popiołu. Podczas spalania uwalnia się jedynie w bardzo małej ilości para wodna i dwutlenek węgla. Jest łatwy w utrzymaniu, wystarczy regularne wycieranie jego ścianek z kurzu. Używamy do tego delikatnych detergentów, które zostały polecone przez producenta.

Kominek taki niejedno ma imię. Można wyróżnić modele wiszące, narożne, wolnostojące, a nawet portalowe. Niektóre z nich są wbudowane na stałe w ścianę. Rozdzielają różne pomieszczenia, np. salon i kuchnię. Inne rodzaje można tymczasem w zależności od potrzeb przestawiać w wybrane przez siebie miejsca, na taras lub barek kuchenny. Bonusem jest to, że biokominek wolnostojący pasuje niemal do każdego typu wnętrza. Zarówno tego zaaranżowanego w stylu tradycyjnym, jak i nowoczesnym.

Niestety urządzenie to nie jest też pozbawione wad. Nie powinno ono stanowić głównego źródła ogrzewania w danym pomieszczeniu, mieszkaniu, a jedynie jego wsparcie. Wadą jest także cena paliwa, które wlewa się do kominka. Aktualnie nie należy ona do najniższych.

Biokominek w łazience

Bez problemu możesz go umieścić także w pokoju kąpielowym lub łazience. Niech i tam zagości klimat, który pozwoli Ci się w pełni zrelaksować. Biokominek w łazience może być bardzo cennym elementem aranżacyjnym. A wieczorna kąpiel w jego sąsiedztwie to idealny przepis na odprężenie po trudnym dniu czy całym tygodniu pracy.

Aby taki wypoczynek nie był niczym zakłócony, musisz pamiętać o kilku zasadach bezpieczeństwa. Przede wszystkim miej na uwadze, aby zawsze używać paliwa, które jest dedykowane do biokominków. Niedopuszczalne jest dolewanie benzyny, czy podpałki do grilla. Poparzeniem i rozprzestrzenieniem się ognia może skończyć się również dolewanie biopaliwa do płonącego lub gorącego kominka. Dlatego postępuj zawsze zgodnie z instrukcją obsługi tego urządzenia.

Biokominki wolnostojące nie powinny być ustawione przypadkowo. Mogą zostać umieszczone w łazience, pod warunkiem, że w ich bliskim sąsiedztwie nie będzie znajdował się żaden włochaty dywanik, albo inne łatwopalne tekstylia. Zachowaj odstęp minimum 150 cm, dzięki temu ogień nie rozprzestrzeni się poza obudowę. Kolejną ważną kwestią jest to, aby uważać na najmłodszych. Nigdy nie zostawiamy dzieci sam na sam z biokominkiem.


Komentarze (0) Komentujesz jako - [zmień]

aby dodać komentarz, wpisz swój adres e-mail

WPROWADŹ SWOJE DANE, ABY DODAĆ KOMENTARZ

lub

Brak komentarzy. Twój może być pierwszy.

Zobacz wcześniejsze komentarze

Wróć