mieszkaniowi
0
Jesteś zalogowany jako: Adam Kowalski
PL EN

Neptun oceniony na Bardzo Dobrze

21.05.2014

Budynek Centrum Biurowego Neptun zlokalizowany przy Alei Grunwaldzkiej 103A w Gdańsku otrzymał międzynarodowy certyfikat BREEAM na poziomie „Very Good”. Ekologiczny certyfikat wydawany jest przez organizację British Research Establishment (BRE)

BREEAM (BRE Environmental Assessment Method) to jedna z najbardziej uznanych metod oceny klasyfikacji proekologiczności budynków. Uzyskanie certyfikatu BREEAM wiąże się z koniecznością spełnienia wielu wymogów dotyczących zarówno aspektu energooszczędności, jak również systemu zarządzania, począwszy od fazy projektowania poprzez proces budowy, aż po kontrolę nad funkcjonowaniem budynku w trakcie jego użytkowania.

Rozwiązania, które miały wpływ na wynik certyfikatu to przede wszystkim udogodnienia komunikacyjne związane z centralną lokalizacją, energooszczędne systemy monitorowane przez inteligentny system zarządzania budynkiem BMS (m.in. oświetlenie wewnętrzne i zewnętrzne, windy), implementacja wodooszczędnych instalacji pozwalających na ograniczenie zużycia wody, odpowiednia utylizacja odpadów oraz zastosowanie przyjaznych środowisku materiałów budowlanych i wykończeniowych wpływających na długofalową efektywność ekonomiczną (Long Life Cycle). Za przeprowadzenie budynku Centrum Biurowe Neptun przez proces certyfikacji odpowiedzialny był niezależny asesor Buro Happold – firma konsultingowa, zajmująca się środowiskową certyfikacją budynków w systemach BREEAM, LEED i DGNB.

Cieszymy się bardzo z  certyfikatu BREEAM przyznanego Centrum Biurowemu Neptun. Od początku budynek był projektowany i realizowany z nastawieniem na ten cel, w związku z czym mamy poczucie dobrze wypełnionego zadania, a nie zaskoczenia. Nasza satysfakcja jest bardziej podyktowana spełnieniem obietnic składanym naszym najemcom. Certyfikacja Neptuna potwierdziła bowiem liczne atrybuty zrównoważonego budynku przekładającego się na zmniejszenie kosztów eksploatacyjnych, a także na poprawę wydajności i dobre samopoczucie pracowników – mówi Michał Samborski, dyrektor projektu w Hines Polska.

Centrum Biurowe Neptun to pierwszy wysokościowy (85 metrów) budynek biurowy w Gdańsku. Położony jest przy alei Grunwaldzkiej 103A, stanowiącej główną arterię łączącą centrum Gdańska z Sopotem i Gdynią. Budynek oferuje swoim najemcom 15,860 metrów kwadratowych nowoczesnej powierzchni biurowej klasy A zlokalizowanej na 19 kondygnacjach. Na pierwszym piętrze zaplanowano wyposażone sale konferencyjne dedykowane przyszłym użytkownikom budynku.

Autorem koncepcji architektonicznej budynku jest pracownia architektoniczna AEDAS CE, będąca częścią międzynarodowej grupy AEDAS, świadczącej usługi doradcze w zakresie architektury, projektowania wnętrz, planowania przestrzennego, krajobrazu, urbanistyki i doradztwa w Azji, na Bliskim Wschodzie, w Europie i obu Amerykach.


Komentarze (0) Komentujesz jako - [zmień]

aby dodać komentarz, wpisz swój adres e-mail

WPROWADŹ SWOJE DANE, ABY DODAĆ KOMENTARZ

lub

Brak komentarzy. Twój może być pierwszy.

Zobacz wcześniejsze komentarze

Wróć