mieszkaniowi
0
Jesteś zalogowany jako: Adam Kowalski
PL EN

DEG: 3 200 metrów powierzchni magazynowej

19.09.2013

REKLAMA: Spółdzielnia DEG Dach-Fassade-Wand eG ist jest jedną z najlepszych spółdzielni w branży dekarskiej w Westfalii. Dzięki budowie nowego magazynu w Wuppertal można było uzupełnić paletę produktów w materiały budowlane, poprzez poszerzenie asortymentu w elementy drewniane oraz produkty do drewna. Regały wysięgnikowe OHRA dbają przy tym o zapewnienie wystarczającej powierzchni magazynowej, elastyczne ramiona wysięgnikowe systemu zmniejszają ryzyko uszkodzeń składowanych artykułów

Budowa nowego magazynu dała miejsce na kompletną paletę produktów z zakresu profesjonalnego handlu drewnem: firmy dekarskie z rejonu Wuppertal znajdą tutaj drewniane elementy konstrukcyjne o długości do 13 metrów, drewno klejone, tarasowe, płyty okładzinowe lub OSB i wiele więcej. Dotychczas artykuły z tego asortymentu były składowane na ziemi. Ale dostęp do tak składowanych towarów wymagał wiele czasu i często prowadził do uszkodzeń artykułów drewnianych. Przede wszystkim brakowało miejsca na poszerzony asortyment drewniany.

Budowę regałów wysięgnikowych w nowym magazynie firma DEG zleciła przedsiębiorstwu OHRA z Kerpen, które specjalizuje się między innymi w produkcji systemów regałowych do handlu drewnem. Firmę DEG przekonała przede wszystkim  konstrukcja ramion wysięgnikowych: są one bowiem zawieszane pionowo na stojakach, a nie są przykręcane lub zgrzewane. Dzięki temu zawieszone ramię jest elastyczne i odchyla się przy uderzeniu. W ten sposób można uniknąć uszkodzeń regału, jak również składowanych towarów.

OHRA zaprojektowała łącznie pięć dwustronnych i dwa jednostronne ścieżki z regałami o długości po 38 metrów. Przy wysokości 6.285 milimetrów wykonano siedem poziomów, co pozwoliło na uzyskanie łącznie prawie 3.200 metrów powierzchni na regałach. Regały zostały wykonane z wąskimi ścieżkami i mogą być obsługiwane przez czterodrożne wózki widłowe – umożliwia to maksymalne wykorzystanie dostępnej powierzchni.

Również usługi doradcze firmy OHRA były dla DEG bardzo przekonywujące: bowiem, aby móc optymalnie ustawić regały między wspornikami konstrukcji hali, należało indywidualnie dostosować długość ramion wysięgnikowych. Wynikły stąd różne punkty ciężkości, które należało uwzględnić przy konstruowaniu regałów.

Na cały projekt – od pierwszego zapytania do zakończenia montażu – specjaliści OHRA potrzebowali tylko trzy i pół miesiąca. Dzięki obecnej powierzchni regałów w wielkości 3 200 metrów firma DEG może zaoferować swoim klientom bogaty asortyment towarów z drewna.


Komentarze (0) Komentujesz jako - [zmień]

aby dodać komentarz, wpisz swój adres e-mail

WPROWADŹ SWOJE DANE, ABY DODAĆ KOMENTARZ

lub

Brak komentarzy. Twój może być pierwszy.

Zobacz wcześniejsze komentarze

Wróć