mieszkaniowi
0
Jesteś zalogowany jako: Adam Kowalski
PL EN

Skanska przyspiesza w stolicy

05.01.2012

Skanska Property Poland rozpoczyna właśnie budowę budynku B w kompleksie Green Corner na warszawskiej Woli. Firma dostała również pozwolenie na budowę Atrium 1 – nowoczesnego biurowca przy Rondzie ONZ w samym centrum Warszawy

Całkowita powierzchnia najmu w budynku B wynosić będzie 13 000 m kw. Budowa siedmiopiętrowego kompleksu Green Corner rozpoczęła się w lutym 2011 roku, a jego oddanie do użytku przewidziane jest na grudzień 2012 roku.

Budynek został precertyfikowany w systemie LEED na najwyższym, platynowym poziomie. Zielone rozwiązania obejmują m.in. energooszczędny system oświetlenia, panele fotowoltaiczne używane do produkcji energii elektrycznej, wykorzystanie tzw. wody szarej (woda powstała po umyciu rąk lub po kąpieli), pozwalające zmniejszyć zużycie wody pitnej, czy nowoczesny system klimatyzacji oparty na belkach chłodzących. Dodatkowo najemcy będą mieli do dyspozycji podziemny parking rowerowy z szatniami i prysznicami dla rowerzystów, specjalnie wydzielone miejsca parkingowe dla aut niskoemisyjnych oraz punkty zasilania dla pojazdów z napędem elektrycznym.

Skanska Property Poland podpisała również pierwsze dwie umowy najmu powierzchni biurowej w budynku A kompleksu Green Corner, który powstaje u zbiegu ulic Chłodnej i Wroniej. Pierwszy z najemców zajmie 7 000 m kw., natomiast drugi 300 m kw., które przeznaczone zostaną na kantynę dla użytkowników biurowca.

Również projekt Atrium 1 został precertyfikowany w systemie LEED na najwyższym, platynowym poziomie. W budynku wykorzystane zostaną alternatywne źródła energii. Energia odnawialna będzie nie tylko doprowadzana do budynku, ale dodatkowo na fasadzie zielonego biurowca zainstalowane zostaną ogniwa fotowoltaiczne. Z kolei, podwójna fasada z zewnętrznymi żaluzjami będzie chronić Atrium 1 przed nadmiernym nagrzewaniem poprzez promienie słoneczne, a aby ograniczyć straty ciepła zimą, budynek posiadać będzie okna z potrójnymi szybami. Optymalizacji zużycia energii służyć będzie oświetlenie typu LED we wszystkich częściach wspólnych budynku oraz system daylight control dostosowujący natężenie oświetlenia do ilości światła dostającego się z zewnątrz.

Całkowita powierzchnia najmu w tym piętnastokondygnacyjnym budynku klasy A wynosić będzie 18 000 m kw. Oddanie Atrium 1 do użytku planowane jest na przełomie 2013 i 2014 roku. Biurowiec został zaprojektowany przez Biuro Projektów Kazimierski i Ryba Sp.J.,  a generalnym wykonawcą będzie Skanska S.A.

http://www.znaki-drogowe.pl/index.php?option=com_content&view=section&layout=blog&id=5&Itemid=53

Komentarze (0) Komentujesz jako - [zmień]

aby dodać komentarz, wpisz swój adres e-mail

WPROWADŹ SWOJE DANE, ABY DODAĆ KOMENTARZ

lub

Brak komentarzy. Twój może być pierwszy.

Zobacz wcześniejsze komentarze

Wróć