mieszkaniowi
0
Jesteś zalogowany jako: Adam Kowalski
PL EN

Adventure World Warsaw startuje

24.07.2012

Na początku 2015 roku w Grodzisku Mazowieckim zostanie otwarty Adventure Warsaw Park – pierwszy park rozrywki w Polsce. W ramach pierwszego etapu mają zostać wybudowane dwa hotele tematyczne z ponad 800 pokojami, restauracjami i powierzchniami konferencyjnymi

Adventure World Warsaw Parks & Resorts – tak oficjalnie brzmi pełna nazwa inwestycji  -powstanie w Grodzisku Mazowieckim pod Warszawą w bezpośrednim sąsiedztwie autostrady A2. Dzięki takiej lokalizacji podróż do AWW z Warszawy ma trwać tylko pół godziny. Kosztujący blisko 680 mln euro kompleks będzie łączył w sobie ponad 50 różnego rodzaju atrakcji w parku tematycznym, w tym 24 karuzele i rollercoastery, największy w Polsce park wodny oraz strefę rozrywkową z kinami, restauracjami, sklepami, butikami, kawiarniami, pubami i klubami – wszystko to na powierzchni około 240 hektarów (!).

Park będzie składał się z pięciu tematycznych stref. „Magiczna Laguna” to kolorowa kraina przeznaczona dla najmłodszych. „Kraina Legend” będzie nawiązywać do świata starożytnych cywilizacji. „Wyspa Zamkowa” to klimat średniowiecza. „Kraina fantazji” to świat legend. Co ciekawe, w kompleksie znajdzie się również nawiązanie do polskiej tradycji i historii w postaci „Placu Polskiego”.

Inwestor – holenderska firma Las Palm – twierdzi, że finansowanie zapewni międzynarodowe konsorcjum banków. Projekt parku opracowała firma JoraVision Themeworld Wizards. Generalnym wykonawcą projektu jest firma Imtech. Budowa parku rozpocząć się ma we wrześniu tego roku, jednak inwestor nie ma jeszcze pozwolenia na jego budowę.

Według wstępnych szacunków liczba gości, którzy odwiedzą park, wyniesie 2,6 mln w pierwszym roku działalności. Bilety wstępu do obiektu nie będą należały do najtańszych. Dla czteroosobowej rodziny całodzienny karnet będzie kosztował około 100 euro, czyli w przeliczeniu mniej więcej 400 zł.


Komentarze (0) Komentujesz jako - [zmień]

aby dodać komentarz, wpisz swój adres e-mail

WPROWADŹ SWOJE DANE, ABY DODAĆ KOMENTARZ

lub

Brak komentarzy. Twój może być pierwszy.

Zobacz wcześniejsze komentarze

Wróć