mieszkaniowi
0
Jesteś zalogowany jako: Adam Kowalski
PL EN
Wróć

Atal wkracza na giełdowy parkiet

26.04.2011

Znany z inwestycji w Katowicach, Krakowie, Łodzi i Wrocławiu firma deweloper Atal S.A. pod koniec roku chce wprowadzić swoje akcie do obrotu na Giełdzie Papierów Wartościowych. Oprócz tego firma planuje również rozpoczęcie swojej pierwszej inwestycji na konkurencyjnym rynku warszawskim

 

Zarząd spółki wydał właśnie komunikat, według którego przewidywana emisja akcji będzie miała miejsce na przełomie 2011 i 2012 roku. Deweloper chce w ten sposób pozyskać co najmniej 70-80 milionów złotych. Giełdowy debiut Atala zostanie przygotowany przez Biuro Maklerskie Raiffeisen.

Bardzo cieszę się, że firma nieustannie rozwija się na wielu płaszczyznach. Szczególnie, że w tym roku planujemy nie tylko wejście na GPW, ale również ekspansję do nowych miast, a także dalsze poszerzanie oferty na rynkach, na których jesteśmy obecni od wielu lat – deklaruje Zbigniew Juroszek, prezes zarządu Atal S.A. – Ważnym dla nas aspektem jest fakt, że wejście na giełdę nie jest podyktowane koniecznością pozyskania funduszy na realizację kolejnych projektów. Dzięki sprzedaży ponad 400 mieszkań, 2010 rok zamknęliśmy z rekordowym zyskiem na poziomie ok. 30 mln złotych. Z samego wynajmu powierzchni magazynowo-biurowych uzyskaliśmy cztery miliony zysku. Debiut giełdowy traktujemy zatem jako kolejny etap rozwoju spółki – konkluduje Juroszek.

W 2011 r. Atal planuje również swoją pierwszą inwestycję na rynku warszawskim – szczegółów projektu jednak jeszcze nie ujawniono.  Obecnie spółka realizuje cztery projekty we Wrocławiu oraz po jednym w Krakowie, Katowicach i Łodzi.


Komentarze (0) Komentujesz jako - [zmień]

aby dodać komentarz, wpisz swój adres e-mail

WPROWADŹ SWOJE DANE, ABY DODAĆ KOMENTARZ

lub

Brak komentarzy. Twój może być pierwszy.

Zobacz wcześniejsze komentarze

Wróć